برند پرپروک با نوآوری در  فعالیتهای بازاریابی ، اقدام به راه اندازی سرویس های جدیدی در فضای مجازی و پخت و تحویل پیتزاهای خود به مشتریان نموده است. از آن جمله می توان به منوی نابینایان و نیز سرویس جدیدی با نام سرآشپز آنلاین اشاره نمود.

در سرویس جالب سرآشپز آنلاین، تمامی مشتریان می توانند وارد سایت این برند با آدرس اینترنتی این برند که همان www.perperook.ir   است شده و در قسمت پیتزای مخصوص تو تمامی مراحل تهیه پیتزا را از مرحله انتخاب سس و پنیر کف پیتزا تا انتخاب تمامی مواد تشکیل دهنده آن ، مدیریت کرده و به دلخواه خود سفارش دهند. در آخر و پس از تحویل پیتزا از آن عکس گرفته و با شیر کردن آن در وبسایت اسم پیشنهادی نیز برای آن انتخاب کرده و حتی جایزه هم دریافت نمایند. این امکان جدید در کنار امکان استفاده از روبوت تلگرام پرپروک که آن هم امکان سفارش نلاین را برای مشتریان فراهم ساخته از جدیدترین و بهترین سرویس های در نوع خود در ایران می باشد.

در سال ۱۳۷۶، تهرانی‌ها در یک فست‌فود تازه‌تاسیس، شاهد تغییری جالب در ظاهر پیتزا بودند؛ تغییری که با نام پیتزای «پنجره‌ای» عرضه شد و در کنار سس‌های مخصوص خود، پرپروک را به برندی ماندگار تبدیل کرد. همچنین پرپروک سال‌هاست که همواره در کارهای خیر پیش‌قدم بوده‌ با محک همکاری می‌کند و در تمامی برنامه‌های خیریه‌ی محک، از اولین موسساتی است که دعوت می‌شود.